AZƏRBAYCANDA KORONAVIRUSLA BAĞLI XƏBƏRLƏR

Bu gecə futbol üzrə XX dünya çempionatı başlayır - Təqvim

Bu gecə futbol üzrə XX dünya çempionatı başlayır - Təqvim

İdman
12 İyun 2014, 09:31 1260
Apasport.az saytının məlumatına görə, mundialın açılış matçında Braziliya və Xorvatiya milliləri üz-üzə gələcək. Oyun Bakı vaxtı ilə iyunun 13-də gecə saat 1-də başlayacaq.

Qrup mərhələsinin oyunlarına iyunun 27-də, ümumilikdə yarışa isə iyulun 13-də yekun vurulacaq.

13 iyun

01:00 Braziliya - Xorvatiya (A)
21:00 Meksika - Kamerun (A)
00:00 İspaniya - Hollandiya (B)

14 iyun

03:00 Çili - Avstraliya (B)
21:00 Kolumbiya - Yunanıstan (C)
00:00 Uruqvay - Kosta-Rika (D)

15 iyun

03:00 İngiltərə - İtaliya (D)
06:00 Fil Dişi Sahili - Yaponiya (C)
21:00 İsveçrə - Ekvador (E)
00:00 Fransa - Honduras (E)

16 iyun

03:00 Argentina - Bosniya (F)
21:00 Almaniya - Portuqaliya (G)
00:00 İran - Nigeriya (F)

17 iyun

03:00 Qana - ABŞ (G)
21:00 Belçika - Əlcəzair (H)
00:00 Braziliya - Meksika (A)

18 iyun

03:00 Rusiya - Cənubi Koreya (H)
21:00 Avstraliya - Hollandiya (B)
00:00 İspaniya - Çili (B)

19 iyun

03:00 Kamerun - Xorvatiya (A)
21:00 Kolumbiya - Fil Dişi Sahili (C)
00:00 Uruqvay - İngiltərə (D)

20 iyun

03:00 Yaponiya - Yunanıstan (C)
21:00 İtaliya – Kosta-Rika (D)
00:00 İsveçrə - Fransa (E)

21 iyun

03:00 Honduras - Ekvador (E)
21:00 Argentina - İran (F)
00:00 Almaniya - Qana (G)

22 iyun

03:00 Nigeriya - Bosniya (F)
21:00 Belçika - Rusiya (H)
00:00 Cənubi Koreya - Əlcəzair (H)

23 iyun

03:00 ABŞ - Portuqaliya (G)
21:00 Avstraliya - İspaniya (B)
21:00 Hollandiya - Çili (B)

24 iyun

01:00 Kamerun - Braziliya (A)
01:00 Xorvatiya - Meksika (A)
21:00 İtaliya - Uruqvay (D)
21:00 Kosta-Rika - İngiltərə (D)

25 iyun

01:00 Yaponiya - Kolumbiya (C)
01:00 Yunanıstan - Fil Dişi Sahili (C)
21:00 Nigeriya - Argentina (F)
21:00 Bosniya - İran (F)

26 iyun

01:00 Honduras - İsveçrə (E)
01:00 Ekvador - Fransa (E)
21:00 ABŞ - Almaniya (G)
21:00 Portuqaliya - Qana (G)

27 iyun

01:00 Cənubi Koreya - Belçika (H)
01:00 Əlcəzair - Rusiya (H)

1/8 final

1) 28 iyun: 1 A - 2 B (21:00)
2) 29 iyun: 1 C - 2 D (01:00)
3) 29 iyun: 1 B - 2 A (21:00)
4) 30 iyun: 1 D - 2 C (01:00)
5) 30 iyun: 1 E - 2 F (21:00)
6) 1 iyul: 1 G - 2 H (01:00)
7) 1 iyul: 1 F - 2 E (21:00)
8) 2 iyul: 1 H - 2 G (01:00)

1/4 final

a) 4 iyul: 5 - 6 (21:00)
b) 5 iyul: 1 - 2 (01:00)
c) 5 iyul: 7 - 8 (21:00)
d) 6 iyul: 3 - 4 (01:00)

Yarımfinal

9 iyul: b - a (01:00)
10 iyul: d - c (01:00)

13 iyul: 3-cü yer uğrunda oyun (01:00)

13 iyul: Final (00:00).