AZE | RUS | ENG |


"İnter" "Qalatasaray"ı Bakıya gətirə bilər

Bu gün Avropa Liqasının 3-cü təsnifat mərhələsinin püşkü atılıb.
 
Kaspi.az xəbər verir ki, İsveçrənin Nyon şəhərində baş tutan püşkatmada Azərbaycan klublarının ("Qəbələ", "Zirə", "İnter") da potensial rəqibləri bəlli olub. 
 
Püşkün nəticəsinə əsasən, "Qəbələ" evdə keçirdiyi ilk oyunda 1:1 hesablı heç-heçə etdiyi "Yagelloniya"nı keçəcəyi təqdirdə, 3-cü təsnifat mərhələsində "Panatinaikos"la (Yunanıstan) qarşılaşmalı olacaq. 
 
2-ci təsnifat mərhələsinin ilk oyununda evdə "Fola"nı (Lüksemburq) minimal hesabla məğlub edən "İnter" isə mərhələni keçsə, "Qalatasaray" (Türkiyə) - "Ostersun" (İsveç) cütünün qalibi ilə qarşılaşacaq. Xatırladaq ki, bu komandalar arasında İsveçdə keçirilmiş ilk oyun meydan sahiblərinin 2:0 hesablı qələbəsilə nəticələnib. 
 
Rumıniyada "Astra"ya uduzan (1:3) "Zirə" ev oyununda bu məğlubiyyətin əvəzini çıxıb, mərhələ adlasa, Ukraynanın "Aleksandriya" klubu ilə üz-üzə gələcək. 
 
3-cü təsnifat mərhələsinin ilk oyunları iyulun 27-də, cavab matçları avqustun 4-də keçiriləcək.
 
Avropa Liqası
 
3-cü təsnifat mərhələsi
 
Panatinaikos (Yunanıstan) - Qəbələ (Azərbaycan)/Yagelloniya (Polşa) cütünün qalibi
 
Ostersun (İsveç)/Qalatasaray (Türkiyə) cütünün qalibi - İnter (Azərbaycan)/Fola (Lüksemburq) cütünün qalibi
 
Aleksandriya (Ukrayna) - Astra (Rumıniya)/Zirə (Azərbaycan) cütünün qalibi
 
Olimpik (Ukrayna) - PAOK (Yunanıstan)
 
Universtatya (Krayova, Rumıniya) - Milan (İtaliya)
 
PSV (Hollandiya) - Osiyek (Xorvatiya)/Lutsern (İsveçrə) cütünün qalibi
 
Norçepinq (İsveç)/Trakay (Litva) cütünün qalibi - Şkendiya (Makedoniya)/HİK (Finlandiya) cütünün qalibi
 
Krasnodar (Rusiya) - Slovan (Slovakiya)/Lyunqbyu (Danimarka) cütünün qalibi
 
Şturm (Avstriya)/Mladost (Monteneqro) cütünün qalibi - Fənərbaxça (Türkiyə)
 
Şemrok Rovers (İrlandiya)/Mlada Boleslav (Çexiya) cütünün qalibi - Kayrat (Qazaxıstan)/Skenderbeu (Albaniya) cütünün qalibi
 
Austria (Avstriya) - Proqres (Lüksemburq)/AEL (Kipr) cütünün qalibi
 
Dinamo (Zaqreb, Xorvatiya) - Vaduts (Lixtenşteyn)/Odd (Norveç) cütünün qalibi
 
Dinamo (Buxarest, Rumıniya) - Atletik (İspaniya)
 
Arka (Polşa) - Ferentsvaroş (Macarıstan)/Midtyulland (Danimarka) cütünün qalibi
 
Bordo (Fransa) - Kalyu (Estoniya)/Videoton (Macarıstan) cütünün qalibi
 
Makkabi (Təl-Əviv, İsrail)/Reykyavik (İslandiya) cütünün qalibi - Panionios (Yunanıstan)/Qoritsa (Sloveniya) cütünün qalibi
 
Valletta (Malta)/Utrext (Hollandiya) cütünün qalibi - Hoqesund (Norveç)/Lex (Polşa) cütünün qalibi
 
Brondbü (Danimarka)/Vaasa (Finlandiya) cütünün qalibi - Hayduk (Xorvatiya)/Levski (Bolqarıstan) cütünün qalibi
 
Gent (Belçika) - Altax (Avstriya)/Dinamo (Brest, Belarus) cütünün qalibi
 
Everton (İngiltərə) - Rujomberok (Slovakiya)/Brann (Norveç) cütünün qalibi
 
Aberdin (Şotlandiya)/Şiroki Briyeq (Bosniya və Herseqovina) cütünün qalibi - Apollon (Kipr)/Zarya (Moldova) cütünün qalibi
 
İrtış (Qazaxıstan)/Srvena Zvezda (Serbiya) cütünün qalibi - Sparta (Çexiya)
 
Beytar (İsrail)/Botev (Bolqarıstan) cütünün qalibi - Maritimo (Portuqaliya)
 
Zenit (Rusiya) - Trençin (Slovakiya)/Bney Yehuda (İsrail) cütünün qalibi
 
Marsel (Fransa) - Ostende (Belçika)
 
Frayburq (Almaniya) - Valyur (İslandiya)/Domjale (Sloveniya) cütünün qalibi
 
Kork Siti (İrlandiya)/AEK (Kipr) cütünün qalibi - Rabotniçki (Makedoniya)/Dinamo (Minsk, Belarus) cütünün qalibi
 
Jelezniçar (Bosniya və Herseqovina)/AİK (İsveç) cütünün qalibi - Braqa (Portuqaliya)
 
Liepaya (Latviya)/Suduva (Litva) cütünün qalibi - Syon (İsveçrə)
 


Paylaş:

Facebook-da

Reklam

Xəbər lenti

Valyuta məzənnəsi

Tipi Ədə. Adı AZN
IRR 100 İran rialı 0.0047
GEL 1 Gürcü larisi 0.7071
GBP 1 İngilis funt sterlinqi 2.2356
TRY 1 Türk lirəsi 0.4823
KWD 1 Küveyt dinarı 5.6352
SEK 1 İsveç kronu 0.2085
EUR 1 Avro 1.9984
CHF 1 İsveçrə frankı 1.7899
USD 1 ABŞ dolları 1.7010