AZE | RUS | ENG |

Futbol üzrə dünya çempionatı başlayır - Təqvim

Futbol üzrə dünya çempionatı başlayır - Təqvim
Bu gün Rusiyada futbol üzrə 21-ci dünya çempionatı start götürəcək.
 
Kaspi.az xəbər verir ki, Bakı vaxtı ilə 19:00-da başlayacaq açılış oyununda Rusiya və Səudiyyə Ərəbistanı yığmaları qarşılaşacaqlar. 
 
İyunun 14-dən iyulun 15-nə qədər davam edəcək  mundialda 32 komanda 8 qrupda yarışacaq. Oyunlar Rusiyanın 11 şəhərinin 12 stadionunda keçiriləcək. 
 
 
Təqvim:
 
A qrupu
 
1-ci tur
 
14 iyun
19:00. Rusiya – Səudiyyə Ərəbistanı
 
15 iyun
16:00. Misir – Uruqvay
 
2-ci tur
 
19 iyun
22:00. Rusiya – Misir
 
20 iyun
19:00. Uruqvay – Səudiyyə Ərəbistanı
 
3-cü tur
 
25 iyun
18:00. Uruqvay – Rusiya
18:00. Səudiyyə Ərəbistanı – Misir
 
B qrupu
 
1-ci tur
 
15 iyun
19:00. Mərakeş – İran
22:00. Portuqaliya – İspaniya
 
2-ci tur
 
20 iyun
16:00. Portuqaliya – Mərakeş
22:00. İran – İspaniya
 
3-cü tur
 
25 iyun
22:00. İran – Portuqaliya
22:00. İspaniya – Mərakeş
 
C qrupu
 
1-ci tur
 
16 iyun
14:00. Fransa – Avstraliya
20:00. Peru – Danimarka
 
2-ci tur
 
21 iyun
16:00. Danimarka – Avstraliya
19:00. Fransa – Peru
 
3-cü tur
 
26 iyun
18:00. Danimarka – Fransa
18:00. Avstraliya – Peru
 
D qrupu
 
1-ci tur
 
16 iyun
17:00. Argentina – İslandiya
23:00. Xorvatiya – Nigeriya
 
2-ci tur
 
21 iyun
22:00. Argentina – Xorvatiya
 
22 iyun
19:00. Nigeriya – İslandiya
 
3-cü tur
 
26 iyun
22:00. Nigeriya – Argentina
22:00. İslandiya – Xorvatiya
 
E qrupu
 
1-ci tur
 
17 iyun
16:00. Kosta-Rika – Serbiya
22:00. Braziliya – İsveçrə
 
2-ci tur
 
22 iyun
16:00. Brazilya – Kosta-Rika
22:00. İsveçrə - Serbiya
 
3-cü tur
 
27 iyun
22:00. Braziliya – Serbiya
22:00. İsveçrə - Kosta-Rika
 
F qrupu
 
1-ci tur
 
17 iyun
19:00. Almaniya – Meksika
 
18 iyun
16:00. İsveç – Cənubi Koreya
 
2-ci tur
 
23 iyun
19:00. Cənubi Koreya – Meksika
22:00. Almaniya – İsveç
 
3-cü tur
 
27 iyun
18:00. Meksika – İsveç
18:00. Cənubi Koreya – Almaniya
 
G qrupu
 
1-ci tur
 
18 iyun
19:00. Belçika – Panama
22:00. Tunis – İngiltərə
 
2-ci tur
 
23 iyun
16:00. Belçika – Tunis
 
24 iyun
16:00. İngiltərə – Panama
 
3-cü tur
 
28 iyun
22:00. İngiltər – Belçika
22:00. Panama – Tunis
 
H qrupu
 
1-ci tur
 
19 iyun
16:00. Kolumbiya – Yaponiya
19:00. Polşa – Seneqal
 
2-ciI tur
 
24 iyun
19:00. Yaponiya – Seneqal
22:00. Polşa – Kolumbiya
 
3-cü tur
 
28 iyun
18:00. Seneqal – Kolumbiya
18:00. Yaponiya – Polşa. Volqoqrad
 
1/8 final mərhələsi
 
30 iyun
18:00. C qrupunun 1-cisi – D qrupunun 2-cisi
22:00. A qrupunun 1-cisi – B qrupunun 2-cisi
 
1 iyul
18:00. B qrupunun 1-cisi – A qrupunun 2-cisi
22:00. D qrupunun 1-cisi – C qrupunun 2-cisi
 
2 iyul
18:00. E qrupunun 1-cisi – F qrupunun 2-cisi
22:00. G qrupunun 1-cisi – H qrupunun 2-cisi
 
3 iyul
18:00. F qrupunun 1-cisi – E qrupunun 2-cisi
22:00. H qrupunun 1-cisi – G qrupunun 2-cisi
 
1/4 final mərhələsi
 
6 iyul
18:00. A1/B2 cütünün qalibi – C1/D2 cütünün qalibi
22:00. E1/F2 cütünün qalibi – G1/H2 cütünün qalibi
 
7 iyul
18:00. F1/E2 cütünün qalibi – H1/G2 cütünün qalibi
22:00. B1/A2 cütünün qalibi – D1/C2 cütünün qalibi
 
Yarımfinal mərhələsi
 
10 iyul
22:00. 1-ci cütün qalibi - 2-ci cütün qalibi
 
11 iyul
22:00. 3-cü cütün qalibi - 4-cü cütün qalibi
 
3-cü yer uğrunda oyun
 
14 iyul
18:00. 1-ci cütün məğlubu – 2-ci cütün məğlubu
 
Final
 
15 iyul
19:00. 1-ci cütün qalibi - 2-ci cütün qalibi


Paylaş:

Facebook-da

Reklam

Xəbər lenti

Valyuta məzənnəsi

Tipi Ədə. Adı AZN
IRR 100 İran rialı 0.0040
GEL 1 Gürcü larisi 0.6308
GBP 1 İngilis funt sterlinqi 2.2029
TRY 1 Türk lirəsi 0.2991
KWD 1 Küveyt dinarı 5.6028
SEK 1 İsveç kronu 0.1885
EUR 1 Avro 1.9474
CHF 1 İsveçrə frankı 1.7062
USD 1 ABŞ dolları 1.7000